Aromanticism (2017)

interpret:
sklad. dostupnost:
EAN:
0656605230825
kód :
51073144
běžná cena:
399 Kč
naše cena s DPH:
359 Kč
sleva:
10% (40 Kč)
KOUPIT

Specifikace položky Aromanticism (2017)

 
 
Nosič CD 
Vydáno 22. září 2017

Popis produktu Aromanticism (2017)

Formát: Audio CD
Žánr: Funk, Soul, R&B, Rock
Styl: Soul, Contemporary R&B, Indie Rock

Populární hudba je tradičně posedlá fetišem romantické lásky, na které stojí nekonečné zástupy písní i desek. Co když ale láska není nutně pro každého osou, kolem níž rotuje svět? Témata spojená s osamělostí, ať už tou dobrovolnou či vynucenou, prozkoumává na svém dlouhohrajícím debutu losangelský zpěvák a producent Moses Sumney. Na desce Aromanticism se vydává do krajiny uhrančivého intimního písničkářství rozkročeného mezi černým soulem a bílým indie rockem.

Sedmadvacetiletý Moses Sumney se živil zpíváním v doprovodných skupinách písničkáře Sufjana Stevense a zpěvačky Solange, což vlastně určuje žánrové úběžníky jeho tvorby. Podobně jako další současní afroameričtí hudebníci Frank Ocean nebo zpěvačka DAWN, překračuje i on hranice tradičních černých žánrů vstříc k volnomyšlenkářské hudební vizi. Černá barva kůže není hudební žánr, jak nedávno připomněl portál Pitchfork, a na Sumneyho dlouhrajícím debutu Aromanticism má své místo zjitřený soul, minimalistické folkové písničkářství i elektronické ambientní textury. Na uhrančivé nahrávce se zpívá o absenci nejsilnějších lidských emocí, přesto je jich Sumneyho hudba plná.

Deska Aromanticism vznikala několik let, Moses Sumney trpělivě sbíral písně, které se mu hodily do konceptu desky. Debutoval před třemi lety na vinylovém singlu, od té doby vydal několik EPček, kde jsou už slyšet obrysy jeho velké desky. Něžná kytarová balada Plastic se v jiné verzi objevuje na kazetě Mid-City Island z roku 2014, skladba Lonely World cestující od minimalismu k opulentní aranžím psychedelického jazzu zase zářila na loňském EPčku Lamentations, které dostalo Sumneyho do povědomí fanoušků. Starší materiál ale na Aromanticism skvěle zapadá do celku – deska je poskládána jako mozaika nálad – od těch zádumčivých přes rozjímavé až k extatickým, vedoucím prozření.

Už reputace týmu spolupracovníků je omračující. Na desce se podíleli Matt Otto z Majical Cloudz, basák Thundercat, zpěvačka Paris Strother z R&B tria KING, Ian Chang ze Son Lux, Nicole Miglis z Hundred Waters a další. Aromanticism ale zní spíš jako intimní zpověď někoho, kdo raději ani nevychází ze své ložnice a všechna svá tajemství svěřuje mikrofonu. Aranže pečlivě váží použití každého tónu podle pravidla, že méně je více. V letním singlu Doomed medituje Sumney do držených tónů, které se postupně stávají čím dál zlověstnější, Indulge Me si vystačí se španělkou a efektem ozvěny. Tady Moses Sumney nejvíce připomíná osmdesátkového solitéra Arthura Russella, který se také suverénně pohyboval nad žánry a dokázal jen s minimem prostředků vytvořit písně, z nichž mrazí v zádech i po třech dekádách.

„Nechci s tebou jít do postele, stačí mi se mazlit v autě,“ zpívá Sumney v Make Out in My Car do minimalistického kosmického R&B a v Lonely World dodává: „Byl jsem zrozen do tohoto světa, bez možnosti souhlasu i volby. A je to tak osamělý svět.“ Z Aromanticism vlastně není úplně jasné, jestli neschopnost navazovat romantické vztahy je Sumneyho volba nebo prokletí. Z portrétu samoty, v níž se v člověku probouzí ty nejsilnější pocity, ale stvořil mimořádně vyzrálý debut, který ohlašuje nástup výrazné osobnosti.

Obsah titulu Aromanticism (2017)

01.   Man on the Moon (Reprise) 0:36
02.   Don't Bother Calling 3:59
03.   Plastic 3:08
04.   Quarre 6:45
05.   Stoicism 1:02
06.   Lonely World 4:49
07.   Make Out in My Car 2:35
08.   The Cocoon-Eyed Baby 1:09
09.   Doomed 4:27
10.   Indulge Me 3:16
11.   Self-Help Tape 3:01

Možnosti dopravy produktu Aromanticism (2017)

Doprava Cena
GEIS Point 65 Kč  až  85 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík do ruky 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík na poštu 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
GEIS 89 Kč  až  109 Kč   (podle způsobu platby)
Slovenská pošta - Balík 260 Kč
Doprava v ČR ZDARMA při nákupu v oddělení hudba nad 1500,- Kč
Další informace o dopravě najdete v nápovědě zde

Hodnocení produktu

Zboží nebylo dosud hodnoceno.

Hodnotit produkt může pouze přihlášený zákazník.

Hlídací pes produktu Aromanticism (2017)

Poslat upozornění, když cena klesne pod:
Váš e-mail:
Kontrolní kód
ZÁKAZNÍCI TAKÉ NAKUPUJÍ
c) HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Ochrana osobních dat - Obchodní podmínky a Doprava - Tel:
532 302 532 & Email:
info@vltava.cz
Vltava.cz - Čtěte, zaposlouchtjte se a objevujte
Powered by SmartShop.