Hathajóga od A do Z

interpret:
sklad. dostupnost:
kód :
51029469
běžná cena:
369 Kč
naše cena s DPH:
332 Kč
sleva:
10% (37 Kč)
KOUPIT

Specifikace položky Hathajóga od A do Z

 
 
Nosič DVD 
Vydáno 03. února 2016

Popis produktu Hathajóga od A do Z

Formát: DVD, Hathajóga od A do Z

Václav Krejčík

Program:

Hlavní program hathajóga
Relaxace
Pozdrav měsíci
Aktivujte vnitřní oheň
Trénink stoje na hlavě
Střed těla
Hástamudry a symboly
Pránájáma a meditace
Celkový čas: 160 minut jógové praxe

O józe

V úplném významu slova jóga je však ásanová praxe pouhou součástí celého systému zvaného jóga. Systém je tvořený osmi stupni tzv. pataňdžaliho systému jógy, který jógový adept praktikuje nejenom na podložkách, ale i mimo ně. První stupně jsou etickými a morálními doporučeními (jama a nijama), které by bylo vhodné zařadit do svého rejstříku vnímání běžných situací. Tímto tréninkem dochází ke zjemňování chování a vnímání sebe sama. Učí nás, stejně jako křesťanské desatero, kultuře bytí bez ubližování sobě i ostatním. Až třetím stupněm jsou pozice (ásany), čtvrtým pránájáma (práce na rozproudění energie pomocí dechových technik). Pátým stupněm jsou techniky, které nás učí pracovat se smysly (prátjáhára). Učíme se koncentrovat (dhárana), meditovat (dhjána), a to vše vede k určitému poznání, které jóga nazývá samádhí. Do celého systému zapadá i způsob stravování, vyrovnání poměru mezi časem pracovním a soukromým.

O hathájóze

Hathajóga se skládá z ásanové praxe, praxe muder a bandh, pránájámy a očistných technik. Je to praxe, která očišťuje fyzické a energetické tělo a připravuje praktikujícího na meditace. Ásanovou praxi můžete praktikovat způsoby mnohými, každému vyhovuje jiný. Univerzální návod na to, jak cvičit hathajógu, není. Cvičte ásanu a po ní provádějte mezirelaxaci, aby došlo k uvědomění si zákoutí každé ásany. Můžete podobné ásany spojit pro zvýšení účinku do sekvencí a po nich provést kratší relaxaci. Vhodné je pamatovat na práci s pozorností a v pozicích, přechodech a technikách ji udržovat uvnitř. Nenechte ji cestovat, kam se jí chce, ale pomocí dechu ji poutejte dovnitř, abyste v každou chvíli prováděli pozici nebo techniku vědomě. Rytmus lekce je plynulý a klidný. Nespěchejte z pozice do pozice, ale nechte si čas na uvědomění a vnímání.

Jóga je komplex, učící nás životu a z hlediska filosofie obrací pozornost k otázkám existence a bytí. Každý v józe může nalézt svou rovinu vnímání a chápání, kterou rozvíjí, a to je na józe krásné.

O programu - naučíte se:

provádění ásan na základě vývojové kineziologie, ásany a jejich skladbu, hathémy dechu, dechové mudry, mardžariásany, rišikéšský pozdrav slunci, pozdrav měsíci, plný jógový dech, pránájámu - kaphalabhátí, udždžají, nádhí šódhanu, očistné techniky - kaphalabhátí, agnisáru, metabolickou sestavu, techniky pro otočení pozornosti dovnitř, různé meditace, vhled do filosofie jógové praxe.

Možnosti dopravy produktu Hathajóga od A do Z

Doprava Cena
GEIS Point 65 Kč  až  85 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík do ruky 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík na poštu 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
GEIS 89 Kč  až  109 Kč   (podle způsobu platby)
Slovenská pošta - Balík 260 Kč
Doprava v ČR ZDARMA při nákupu v oddělení hudba nad 1500,- Kč
Další informace o dopravě najdete v nápovědě zde

Hodnocení produktu

Zboží nebylo dosud hodnoceno.

Hodnotit produkt může pouze přihlášený zákazník.

Hlídací pes produktu Hathajóga od A do Z

Poslat upozornění, když cena klesne pod:
Váš e-mail:
Kontrolní kód
ZÁKAZNÍCI TAKÉ NAKUPUJÍ
c) HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Ochrana osobních dat - Obchodní podmínky a Doprava - Tel:
532 302 532 & Email:
info@vltava.cz
Vltava.cz - Čtěte, zaposlouchtjte se a objevujte
Powered by SmartShop.