DOPORUČENÉ tituly: CD "Morning Phase (2014) / Beck"

Z RUKY ZOBAT

interpret:
sklad. dostupnost:
EAN:
8595026646926
kód :
50348044
běžná cena:
299 Kč
naše cena s DPH:
269 Kč
sleva:
10% (30 Kč)
KOUPIT

Specifikace položky Z RUKY ZOBAT

 
 
Typ média CD 
Label Indies 
 
 
Nosič CD 
Vydáno 25. května 2010

Popis produktu Z RUKY ZOBAT

Formát: CD, Album, Digipak
Žánr: Rock, Blues, Blues Rock

„U mňa aj ta „pochmúrná“ pesnička vyvolává pocit šťastia, že som životnú „sračku“ otočil v moj prospech a že sa z toho dokážem těšiť, nech žije hudba, nech žije blues a nech žijeme my!“

Charismatický zpěvák, originální kytarista, písničkář a skladatel Noro Červenák, je základním kamenem slovenské kapely ZVA 12-28 Band, která nyní vydává své třetí oficiální album „Z ruky zobať“. To přichází na trh v době, kdy kapela slaví dvacet let svojí existence a ukazuje „zetveáčka“ ve skvělé formě a hlavně na něm kapela završuje svůj přerod z čistě bluesové kapely na autentickou písničkářskou formaci, která ve stylu Toma Waitse, vypráví příběhy z nekonformního prostředí.

Zvolenská formace od roku 2007, kdy vyšlo album “Za fúzy ma poťahaj“, prošla personální výměnou, která částečně změnila sound celé kapely. Houslista Stanislav Fakan, nahradil odcházejícího Borisa Čiampora, hráče na harmoniku. „Personálné zmeny v kapele prišli nečakane, ale taký je život a život je blues a čo ťa nezabije, to ťa posilní. Kapelu to posunulo do nového priestoru, ktorý hladí dušu celej kapele.“ Komentuje celkem překvapivou změnu v nastrojovém obsazení kapely. Nový člen kapely se hned stal díky svému originálnímu projevu důstojným a zároveň výrazně kontrastním partnerem leadrovi kapely Norbertovi „Noro“ Červenákovi. Tuto dvojici „zezadu“ jistí kontrabasista Ladislava Červenák a hráč na bicí nástroje Petr Krško.

Nahrávka „Z ruky zobať“ staví na bluesových základech, které mají „zetvéáčka“ hluboce zakořeněné, ale vše ostatní je nadstavba, jakou byste u jiných kapel marně hledali a není to jen o pozoruhodné interpretační a instrumentální úrovni. Noro Červenak jen potvrzuje neochabující vztah k blues. „Já si myslím, že kapela je čím ďalej bluesovejšia. Moje pesničky sú životné pribehy „smutnoveselolahkoťažké“ a prostým jazykom rozprávané. Podla mňa blues má veľa foriem, pretože nemá hranice!“ O originalitě Noro Červenáka, se toho psalo již hodně, ale jeho „Waitsovský“ chraplák dodává písním, nefalšovaný punc člověka, který zpívá to co si prožil a Vy mu to věříte až do morku kostí. Nevesele veselé písničky Vás provedou muzikantským životem, kde se dějí věci všední, ale i absurdní, přesto vždy hodné zaznamenání.

Na novém albu jsou všechny písně jednoho autora a tím je Noro Červenák, výjimku tvoří pouze dva texty, které pocházejí z pera Radka Pastrňáka (Buty). Jsou to písně „Láska musí bolet“ a „Jednô ráno“. Vzájemné sympatie vznikli mezi oběma partnery při společné spolupráci na soundtracku k filmu Alice Nellis „Tajnosti“. „Velmi sa tešíme, že náš priatelský vztah s Buťákmi naďalej pokračuje a využíváme každú příležitost stretnutia či na koncertech aj mimo nich. Je milé, že Radek Pastrňák bude naším krstným otcom nového album v ostravském Garage clubu vo štvrtok 17.6.2010.“

Obsah titulu Z RUKY ZOBAT

01.   Sám 3:22
02.   Nik Nejde 3:50
03.   Z Ruky Zobať 2:40
04.   Prečo 4:18
05.   Bongo 4:16
06.   Som Kámoš Tvoj 3:53
07.   Láska Musí Bolet 3:08
08.   Štiavnička 4:46
09.   Ej Veru Veru 4:16
10.   Jednô Ráno 2:41
11.   ZVA 12-28 Band 3:26
12.   Diesel Blues 3:54

Možnosti dopravy produktu Z RUKY ZOBAT

Doprava Cena
GEIS Point 65 Kč  až  85 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík do ruky 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík na poštu 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
GEIS 89 Kč  až  109 Kč   (podle způsobu platby)
Slovenská pošta - Balík 260 Kč
Doprava v ČR ZDARMA při nákupu v oddělení hudba nad 1500,- Kč
Další informace o dopravě najdete v nápovědě zde

Hodnocení produktu

Zboží nebylo dosud hodnoceno.

Hodnotit produkt může pouze přihlášený zákazník.

Hlídací pes produktu Z RUKY ZOBAT

Poslat upozornění, když cena klesne pod:
Váš e-mail:
Kontrolní kód
ZÁKAZNÍCI TAKÉ NAKUPUJÍ
c) HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Ochrana osobních dat - Obchodní podmínky a Doprava - Tel:
532 302 532 & Email:
info@vltava.cz
Vltava.cz - Čtěte, zaposlouchtjte se a objevujte
Powered by SmartShop.