DOPORUČENÉ tituly: CD "25 (2015) / Adele"

Heathen

interpret:
sklad. dostupnost:
EAN:
5099750822227
kód :
40112077
běžná cena:
139 Kč
naše cena s DPH:
125 Kč
sleva:
10% (14 Kč)
KOUPIT

Specifikace položky Heathen

 
 
V prodeji od 6/2002 
Skladby
1. Sunday
2. Cactus
3. Slip Away
4. Slow Burn
5. Afraid
6. I've Been Waiting For You
7. I Would Be Your Slave
8. Gemini Spacecraft
9. 5:15 The Angels Have Gone
10. Everyone Says Hi
11. A Better Future
12. Heathen (The Rays)

 
Typ média CDE  
Label Columbia 
 
 
Nosič CD 
Vydáno 10. června 2002

Popis produktu Heathen

David Bowie vydává 11. června své debutové album na značce Columbia. Heathen je Bowieho prvním albem po třech letech. Při práci na něm po více než dvou desetiletích spolupracoval s producentem Tonym Viscontim, který s ním v minulosti mnohokrát pracoval, mj. na albech Young Americans, Low, Heroes nebo Scary Monsters (and Super Creeps). Zástupce labelu Columbia, Don Ienner se nechal slyšet: "David Bowie je prostě jeden z nejvýznačnějších, nejvlivnějších a nejzajímavějších umělců naší doby a Heathen se stane dalším významným bodem jeho neuvěřitelné umělecké kariéry. Album je plné skvělých písniček a performancí, ve kterých se Bowie představuje ve své staré dobré formě, ovšem bez toho, že by se umělecky jakkoli vracel zpět. Myslím si, že tohle je album, na které Bowieho fanoušci po celém světě dlouho čekali. Současná hudba zrovna teď Davida Bowieho potřebuje a my jsme hrdí, že si vybral právě společnost Columbia jako svůj nový domov." Po vydání alba Heathen se David Bowie v létě vydá koncertovat na vybrané evropské a americké hudební ferstivaly. Přijal také roli kurátora na červnovém prestižním Meltdown festivalu v Londýně.

Obsah titulu Heathen

01.   Sunday
02.   Cactus
03.   Slip Away
04.   Slow Burn
05.   Afraid
06.   I've Been Waiting For You
07.   I Would Be Your Slave
08.   Gemini Spacecraft
09.   5:15 The Angels Have Gone
10.   Everyone Says Hi
11.   A Better Future
12.   Heathen (The Rays)

Možnosti dopravy produktu Heathen

Doprava Cena
GEIS Point 65 Kč  až  85 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík do ruky 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík na poštu 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
GEIS 89 Kč  až  109 Kč   (podle způsobu platby)
Slovenská pošta - Balík 260 Kč
Doprava v ČR ZDARMA při nákupu v oddělení hudba nad 1500,- Kč
Další informace o dopravě najdete v nápovědě zde

Hodnocení produktu

Nadhera
hodnocení:
marekmotor (27.07.2002 12:19)
David jde po textech jako nikdy a prece je to krasne a muzikalni... A porad vyborne zpiva!
Heathen
hodnocení:
belka_byrne (18.05.2004 05:38)
Bowie ve své zralosti využívá všech svých znalostí :-)
Heathen
hodnocení:
JanaGazdová (04.11.2004 10:01)
Pro mě jedno z nejlepších Bowieho alb. Jednoznačně 5*.
průměrné hodnocení tohoto zboží je (celkem 16 hodnocení)
Hodnotit produkt může pouze přihlášený zákazník.

David Bowie trochu překvapil možná až příliš uhlazenou předchozí písničkovou "Hours", kterou následovaly dva převážně instrumentální samplery (není snadné dostat se z osidel nadnárodního koncernu!), o to větší natěšenost a současně i nervozita panovala v řadách fanoušků před vyjitím novinky "Heathen". Němý úžas se sice tentokrát nekonal, úlevný výdech ale zněl odevšad. David znovu dokázal namíchat koktejl, z jehož překvapujících chutí se vám příjemně zatočí hlava a po vyprázdnění skleničky se hned začnete shánět po další. Navíc bez rizika, že se dostaví kocovina. Není tak futuristický jako tomu bylo na nedostižném "Earthling", svým způsobem se dokonce hodně vrací ke svým kořenům a mnohé skladby vám mohou evokovat starší Bowieho kusy, rozhodně však nejde o vykrádání sebe sama. Citelná je inspirace především dlouho proklínanými a opovrhovanými 70. léty, ve kterých třeba právě David natočil hned několik stěžejních alb své diskografie. Po delší odmlce se znovu vynořil starý kamarád Tony Visconti, jenž stál už u památné "Space Oddity" a nejspíš i tady je potřeba hledat zvukový základ novinky. Je tu řada hvězdných hostů, především na kytarovém postu, Bowie si však většinu nástrojů nakonec nahrál sám. S chutí oprášil archaicky znějící klávesové rejstříky, před kterými třeba v nádherné hitovce "Slip Away" máte chuť padnout na kolena. "Slow Burn" je čistá esence velkého mistra, zcela jasně z ní slyšíte "Heroes", jenže Davidův mnohovrstevný zpěv a úžasná kytara Petea Townshenda vám zabrání ji odzívnout. Další vrcholem je rozjetý punk ala Stranglers "Afraid". Co všechno se v téhle jednoduché skladbě děje, to je neskutečné. David tentokrát sáhl hned třikrát po písních jiných interpretů a pokaždé je to trefa. "Cactus" od Pixies nezapře tah originálu, nad hřímající kytarou Davea Grohla opentlenou "I´ve Been Waiting For You" musel Neil Young zaplesat a "I Took A Trip On Gemini Spacecraft" z repertoáru Legendary Stardust Cowboy září propojením současné taneční rytmiky se saxofony jak od KNS, tak takovou jízdu si nechám líbit. Všechny tři písně dokonale zapadají do koncepce alba, přinášejícím především unikátní propojení nových technologií s klasickým, přirozeným zvukem nástrojů. David vytvořil další hudební model pro 21. století, který mu (po kolikáté už?) může konkurence jen tiše závidět.

Jiří Matějů

Co je co produktu Heathen

Bowie###David, *8.1.1947 (Londýn), vlastním jménem David Robert Jones, britský zpěvák a herec. Jako třináctiletý se věnoval studiu hry na saxofon, jeho plnohodnotná hudební kariéra však začala až na konci 60. let. Jeho alba nebyla zpočátku příliš úspěšná,

Co je co produktu Heathen

http://www.cojeco.cz/index.php?detail=1&s_lang=2&id_desc=388791

Hlídací pes produktu Heathen

Poslat upozornění, když cena klesne pod:
Váš e-mail:
Kontrolní kód
SOUVISEJÍCÍ POLOŽKY
ZÁKAZNÍCI TAKÉ NAKUPUJÍ
c) HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Ochrana osobních dat - Obchodní podmínky a Doprava - Tel:
532 302 532 & Email:
info@vltava.cz
Vltava.cz - Čtěte, zaposlouchtjte se a objevujte
Powered by SmartShop.