DOPORUČENÉ tituly: DVD "La La Land / FILM/MUZIKÁL"

Hopa bejbe (2015)

interpret:
sklad. dostupnost:
EAN:
8594172850072
kód :
50994151
běžná cena:
299 Kč
naše cena s DPH:
269 Kč
sleva:
10% (30 Kč)
KOUPIT

Specifikace položky Hopa bejbe (2015)

 
 
Nosič CD 
Vydáno 17. července 2015

Popis produktu Hopa bejbe (2015)

Formát: Audio CD
Žánr: Folk Rock

Valašská kapela Fleret se na konci dubna zavřela do studia a po čtyřech letech natočila novou řadovou desku, která nese název Hopa bejbe. Výsledek je skutečně znamenitý. Vznikl totiž pestrý a rozmanitý hudební materiál, který opět podporují velmi kvalitní texty.

Fleret zůstal věrným svým zvyklostem a ani tentokrát neměnil nic na modelu, který již léta funguje. Desku tradičně natočil během jarních dnů ve Studiu 1 Českého rozhlasu v Ostravě se zvukovým mistrem Lubomírem Výrkem, ale písničky si pečlivě „ozkoušel“ již na koncertech mnoho měsíců dopředu. Fanoušci je okamžitě přijali, což bylo pro kapelu vskutku dobré znamení. Novinek v koncertním palylistu tak v současné době nalezneme hned pět (mimo jiné Chodníčky, které každý koncert „otvírají“, Každá ruka dobrá, pojednávající o velkém stěhování Hracha, či Chtěl jsem ít dveřima).

Vizovická parta zůstává jednoznačně věrná i svému domácímu prostředí. Prostředí, odkud vzešla a prostředí, v němž žije. „Když slyšel všechny nové nahrávky náš textař Libor Mysliveček, tak řekl věc, která mě vůbec nenapadla – prý to je naše nejvíc valašská deska. To mě překvapilo, ale zřejmě to tak bude,“ usmívá se kapelník Fleretu Zdeněk „Hrach“ Hrachový, autor veškeré muziky na novém albu.

Velmi silnou zbraní Fleretu jsou právě texty. U posluchačů si získávají oblibu díky tomu, že jsou v nich vtipně vykresleny příběhy z Valašska, zkrátka události z každodenního života. Fleret se na nové desce nebojí zpívat o vážnějších věcech (Cik Cak, Tož no a co), ale stejně tak se nebojí dělat si legraci (Susede, susede, Že prý).

„Musím říct, že textaři Libor Mysliveček a Honza Mrlík mi dali velmi aktuální texty, muziku jsem k nim dělal letos, takže všechny písničky vznikaly těsně před tím, než jsme do studia šli,“ vysvětluje spoluzakladatel kapely Zdeněk Hrachový a dodává, že i na první poslech humorná píseň Chlapi! Herdek!! Hoří!!! skrývá velký příběh: „Je to reakce na výbuch Jelínkovy destilační kolony v sedmdesátých letech. Navíc jsme splnili dluhy vůči vizovickým hasičům, kteří nám podali pomocnou ruku, když jsme nemohli zkoušet v kulturáku a propůjčili nám hasičárnu, kde jsme měli dlouhou dobu zkušebnu.“

A ještě jedna podstatná zajímavost. Fleret se na nové desce nepatrně vrací k dávné spolupráci s Vlastou Redlem, a to díky jeho čtyřem nikdy nevydaným textům. Prastará píseň Kateřině dostala zcela nový kabát, zpívá ji houslista Stanislav Bartošík a tryská z ní neuvěřitelná táboráková pohoda. Další tři Redlovy kusy jsou ovšem „jen“ vytaženy z archivu. S ohledem na to, jak se Fleret s úpravou „Kateřiny“ vypořádal, je možná škoda, že nedostaly nový nádech i další osmdesátkové pecky – Hlava XXII, Hodně štěstí do další padesátky a Naproti hospodě blues. Přesto buďme rádi, že se archiv vůbec otevřel a máme možnost slyšet, jak to Fleretu ve složení Hrachový – Jurásek – Šedivý – Barnáš – Husár – Chrastina před téměř třiceti lety hrálo.

Sestava:
Zdeněk Hrach Hrachový -- kytara, zpěv
Stanislav Bartošík -- housle, zpěv
Vítek Rokyta -- kytara, akordeon, zpěv
David Filák -- bicí, zpěv
Marek Abrahám -- basová kytara

Obsah titulu Hopa bejbe (2015)

01.   Chodníčky
02.   Kateřině
03.   Chlapi! Herdek!! Hoří!!!
04.   Cik Cak
05.   Mrtvém přes cestu
06.   Každá ruka dobrá
07.   Tož no a co
08.   Susede, susede
09.   Chtěl sem ít dveřima
10.   Tříkrálová
11.   Že prý
12.   Hlava XXII
13.   Hodně štěstí do další padesátky
14.   Naproti hospodě blues

Možnosti dopravy produktu Hopa bejbe (2015)

Doprava Cena
GEIS Point 65 Kč  až  85 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík do ruky 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
Česká pošta - Balík na poštu 83 Kč  až  119 Kč   (podle způsobu platby)
GEIS 89 Kč  až  109 Kč   (podle způsobu platby)
Slovenská pošta - Balík 260 Kč
Doprava v ČR ZDARMA při nákupu v oddělení hudba nad 1500,- Kč
Další informace o dopravě najdete v nápovědě zde

Hodnocení produktu

Zboží nebylo dosud hodnoceno.

Hodnotit produkt může pouze přihlášený zákazník.

Hlídací pes produktu Hopa bejbe (2015)

Poslat upozornění, když cena klesne pod:
Váš e-mail:
Kontrolní kód
ZÁKAZNÍCI TAKÉ NAKUPUJÍ
c) HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Ochrana osobních dat - Obchodní podmínky a Doprava - Tel:
532 302 532 & Email:
info@vltava.cz
Vltava.cz - Čtěte, zaposlouchtjte se a objevujte
Powered by SmartShop.